sobota, 29 kwietnia 2017

Serwetki

Witajcie!
Wpis ten prezentuje kilka spośród moich ulubionych prac szydełkowych. Nie są to wszystkie prace które wykonałam, a ich drobny pierwiastek.

Może zacznijmy od szydełkowych kwiatków, które mimo, że są proste, to zrobione z kordonka ombre wyglądają szałowo. Nie zdążyłam poucinać nitek do zdjęcia xD

Od czasu do czasu lubię sobie udziergać małą serwetkę, która na ogół zajmuje mi jeden lub dwa dni. Robiona kordonkiem kaja 15.

 Równie urocza jak poprzednia, z serduszkami. Chciałam zdjęcie w poziomie ale niestety coś nie pykło. Tym razem z materiału muza 10:

W akcencie bożonarodzeniowym, w dwóch kolorach. Każdy z tych "rogów" musiałam robić osobno (osobno doczepiać nitkę i robić raz w prawo raz w lewo). Materiały: muza 10 w kolorze białym oraz czerwonym:

Ta jest wyjątkowo duża, jak widać. Robiona z nici metalizowanych. Również akcent bożonarodzeniowy.

Serwetka zrobiona dla mojej babci, bo taką sobie zażyczyła. U mnie w rodzinie to wnuczka robi serwetkę babci a nie odwrotnie xD. Początkowo nie lubiłam patchworku, jednak idzie się przyzwyczaić. Materiały: muza 10

Ten wzór chodził za mną od początku. Szczególnie podoba mi się w niej partia z łańcuszkami. Również muza 10

No i moja największa dotychczas, którą dałam do licytacji na WOŚP, niestety nikt nie zalicytował tego dzieła, dlatego też w dalszym ciągu jest u mnie. Ma około 80 cm średnicy. Zrobiona z kordonka Pyramid. Moja ulubienica.


Parę dni temu na FB zobaczyłam serwetkę mającą około 2 m średnicy robioną muzą 20 i tak mnie oczarowała, że zastanawiam się nad jej rozpoczęciem. Wiadomo nie zrobiłabym jej w ciągu miesiąca albo dwóch i nie mam takiego stołu w domu na który by pasowała, ale co mi zaszkodzi spróbować? Ah zapomniałam, że jest w niej wiele słupków widełkowych, a ja nie jestem ich fanką. A może się przełamię?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz